1178 R
5 mindre samlinger bla. Palæstina, Syrien, Tajikistan.
Kat.nr.:
1179 P
ARAB STATER. Mappe med diverse materiale på plancher, albumsider og løsmærker.
Kat.nr.:
1180 S
ASIEN. 4 bøger med Indo-Chine, Vietnam og Cambodia mv.
Kat.nr.:
1181 K
ASIEN. Blå æske med handlerlager forsendelser. Tidligere salgspris: ca. 11.000,-
Kat.nr.:
1700
1182 R
FORENEDE EMIRATER og diverse "Områder". Samling på sider ialt ca. 4000 mærker.
Kat.nr.:
1183 P
INDISKE FEUDALSTATER. Lot med diverse ark. Antagelsesvis nytryk/private udgivelser.
Kat.nr.:
1184 S
INDONESIEN. 1947-1982. Samling velbesat til omkring 1960 med postfriske mærker, sæt og miniark inkl. bag i bogen og diverse overtryk mv.
Kat.nr.:
1185 S
Indstiksbog bla. 4 sider Kina.
Kat.nr.:
1186 P
IRAN. Mappe med 3 dobbeltplancher og lille årbog.
Kat.nr.:
1187 F
ISRAEL. 13 mapper med FDCer inkl. nyere.
Kat.nr.:
1188 S
ISRAEL. 1948-2008. 3 Leuchtturm album/kassetter og lommer, spredt til ca 1956 og veksler med og uden tabs samt ubrugt/stemplet, fra 1962 tæt på komplet postfrisk, dog med mangler i perioder.
Kat.nr.:
1189 F
ISRAEL. 1949-2009. 6 FDC-mapper med diverse.
Kat.nr.:
1190 P
ISRAEL. 29 FDCer med miniark, hæfteblokke en del ens m.v.
Kat.nr.:
1191 S
ISRAEL. Arkmappe med mærker med tabs, miniark m.v. noget rodet.
Kat.nr.:
270
1192 S
ISRAEL. Lagerbog.
Kat.nr.:
1193 F
ISRAEL. Samling i 6 proppede springbind med mange gode tidlige mærker, 4-blokke, breve og FDCer.
Kat.nr.:
4000
1194 P
JAPAN. 19 forsendelser.
Kat.nr.:
1195 P
JAPAN. Samling forfalskninger.
Kat.nr.:
1196 R
Kasse med diverse lande i bøger bl.a. Vietnam og Thailand m.m.
Kat.nr.:
1197 K
KINA OG JAPAN. Æske med diverse på sider og cigaræske inkl. breve m.m.
Kat.nr.:
1198 A
KINA. 1961. Chrysanthemum I og II. nr. 570 minus tk. og 52 f. er postfrisk med misfarvet gummi. Mi. ca. 180 €
Kat.nr.:
550-75

1199 A
KINA. 1961. Chrysanthemum II med misfarvet gummi. Mi. € 400
Kat.nr.:
583-88
1200 A
KINA. 1961. Heste misfarvet gummi. Mi. € 390
Kat.nr.:
608-15
1201 P
KINA. 1967-70. Jubilæumsmappe med kulturrevolutionen. Kopi mærker.
Kat.nr.:
1202 R
KINA. 4 indstiksbøger med diverse.
Kat.nr.: