Vesttyskl. Bund

Katalognr.

938 S
SMÅARK. 2 album med o. 100 stk.
Kat.nr.:
939 M
ÅRSMAPPE. 1973. (den første) i plastomslag. Mi. 1.700 €
Kat.nr.:
940 R
LITTERATUR. 150 jahre Deutsche Briefmarke band I - III inkl. nogle miniark.
Kat.nr.:
941 S
Kat.nr.:
942 S
1946-80. Samling i ringbind stort set alle de gode sæt m.v.
Kat.nr.:
943 F
1948-90. Komplet samling (mangler under 5 mærker i 1980erne) i KABE album med lommer og kassetter.
Kat.nr.:
944 S
1949-1980. Samling i Leuchtturm album komplet i hovednumre.
Kat.nr.:
945 F
1949-2004. 4 Leuchtturm album med nær komplet samling.
Kat.nr.:
946 S
1949-2004. Komplet samling i 3 KABE album med lommer og kassetter.
Kat.nr.:
947 S
1984-1997. 2 KABE album komplet samlet både postfrisk og stemplet
Kat.nr.:
948 S
1990-2000. Flot Collecta album komplet på nær få mærker.
Kat.nr.:
949 S
2 indstiksbøger med hovedvægten på postfrisk Bund bl.a. komplet sæt Heuss m.m.
Kat.nr.:
950 S
2000-2008. Bog med årgange postfrisk, nogle stadig i kuverter. Ikke tjekket om komplet.
Kat.nr.:
951 S
2002-2018. Erindringsblade i 2 samlemapper.
Kat.nr.:
952 S
2005-14. Komplet samling i KABE album med lommer og kassette.
Kat.nr.:
1250
953 S
2015-19. Komplet samling i KABE album med lommer og kassette.
Kat.nr.:
954 S
MINIARK. Bog med diverse i antal.
Kat.nr.:
955 S
MUSTER. 27 styk med overtryk + 1 styk Berlin i tilhørende album.
Kat.nr.:
956 M
ÅRSMAPPE. 2002.
Kat.nr.: