Berlin

Katalognr.

924 A
1948. Sort overtryk sæt. AFA 18.800,-
Kat.nr.:
1-20
2300
925 M
1953. Karl Marx blokke på papkuvert takket og utakket stemplet 24-10-53.
Kat.nr.:
207-8,
926 P
+BUNDESPOST. Samling frem til 1970. Flere bedre tidlige sæt.
Kat.nr.:
927 S
1948-1990. Samling nær komplet i Leuchtturm album inkl. de tidlige og Valutablokken ** mv.
Kat.nr.:
928 S
1948-90. Komplet samling minus Valutaramte miniark i KABE album med lommer og kassette, flere er sign. BPP.
Kat.nr.:
929 S
1948-90. Nær komplet samling dog uden den første blok, næsten alt er stemplet.
Kat.nr.:
930 S
Indstiksbog med diverse inkl. Lidt tidlige bedre.
Kat.nr.:
931 S
Postfrisk samling i indstiksbog med marginaler.
Kat.nr.:
932 S
Samling til 1990 inkl. noget tidligt, flere steder samlet dobbelt både ubrugt og stemplet.
Kat.nr.: