4355 A
1933. FIS sæt. AFA 2710,-
Kat.nr.:
465-68
4356 A
1933. WIPA Frimærkeudstilling, 50+50 Groschen, blå på hvidt papir. Rekommanderet postkort sendt fra WIEN 8.JULI.1933 til Nussdorf am Attersee. AFA: 2.000,-
Kat.nr.:
469
4357 A
1933. WIPA Frimærkeudstilling, 50+50 Groschen, blå på faserpapir og hvidt papir. Begge papirtyper på brevkort annulleret i WIEN 1.JULI.1933. AFA: 7.000+
Kat.nr.:
469+a
4358 A
1933. WIPA Frimærkeudstilling, 50+50 Groschen, blå på faserpapir. Rekommanderet brevkort sendt fra WIEN 3.7.1933 til München i Tyskland. Ankomststemplet MÜNCHEN 4.7.33. AFA: 5.000,-
Kat.nr.:
469a
4359 A
1933. WIPA på faserpapir. AFA 5000,-
Kat.nr.:
469a
4360 A
1933. Katolikkongres sæt. AFA 1300,-
Kat.nr.:
470-75
4361 A
1934. 2 sch. grågrøn. AFA 850,-
Kat.nr.:
497
4362 A
Kat.nr.:
497
4363 A
1929. Landskaber, sæt minus 15 gr. (18 gr. minus tk.). AFA 7485,-
Kat.nr.:
501,
4364 A
1934. Arkitekter sæt. AFA 1200,-
Kat.nr.:
504-09
4365 A
Kat.nr.:
504-09
4366 A
1935. Vinterhjælp sæt. AFA 855,-
Kat.nr.:
526-29
4367 A
1935. Berømte hærføere sæt. AFA 1400,-
Kat.nr.:
530-35
4368 A
1935. Berømte Hærførere, komplet sæt. Rekommanderet brev sendt fra WIEN 2.DEZEMBER.1935 til Paris i Frankrig. Ankomststemplet LAUSANNE 7.XII.35.
Kat.nr.:
530-35
4369 A
1935. Hærførere sæt på klip. AFA 900,-
Kat.nr.:
530-35
4370 A
1935. Hærførere sæt. AFA 1400,-
Kat.nr.:
530-35
4371 A
1936. FIS sæt, nr. 536 med forside plet. AFA 1315,-
Kat.nr.:
536-39
4372 A
1937. Læger sæt. AFA 450,-
Kat.nr.:
562-70
4373 A
1945. 3 pf. brun. AFA 600,-
Kat.nr.:
573
4374 A
1945. 3 pf. helgråbrun med riflet gummi, sjældent mærke. Sign. Zenker BPP. Mi. (IVcx) 2900 €
Kat.nr.:
573
1900
4375 A
1945. 1 - 5 mk. billigste type. AFA 3400,-
Kat.nr.:
601-04
4376 A
1945. Renner takket/utakket sæt. AFA 2600,-
Kat.nr.:
670-3A
4377 A
1945. 1 - 5 rm. med gitter overtryk. Sign. BPP. AFA 2000,-
Kat.nr.:
804-07
4378 A
1953. Fugle luftpost sæt. AFA 2460,-
Kat.nr.:
884-87
4379 A
2004. Krystaller miniark på FDC.
Kat.nr.:
2390-1